Tel: +370 638 38907
ČIA GALIMA UŽSISAKYTI (Kainos):
Fine Art klasės giclée spaudinius
   Atspaudus ant drobės
   Menininkų darbų atspaudus
   Meno kūrinių reprodukcijas
   Fine Art spalvotas fotografijas
   Fine Art juodai baltas fotografijas
   Išskirtinius meninius foto atvirukus
Didesnio formato fotografijas
ĮSPĖJIMAS: Teikiamos tik aukštos kokybės spaudos ir paruošimo šiai spaudai paslaugos. Dėl profesionalaus drobės užtraukimo ant porėmio, įrėminimo ar užklijavimo ant kieto pagrindo reikės kreiptis į rėminimo centrą ar galeriją.

STRAIPSNIAI ŠIAME TINKLAPYJE:
Trumpas Fine Art terminų žodynėlis
Spalvų erdvės ir fotospauda
Ką reikia žinoti apie monitorių kalibravimą

Naudinga informacija

Redaguota 2009 m. spalio 29 d.

CorelDraw Graphics Suite

• Kokią CorelDraw Graphics Suite versiją geriausia naudoti ruošiant darbus spaudai?
• Kokie CorelDraw Graphics Suite versijų build numeriai įsidėjus visus programos atnaujinimus?
• Kaip įkelti į naują darbą seną maketą taip, kad įkelti objektai atsidurtų lygiai tose pat vietose kaip ir senajame makete ir būtų išsaugoti senieji sluoksniai (layers)?
• Ar yra nemokama programa CorelDraw *.cdr bylų peržiūrai?
• Ką daryti gavus iš užsakovo Microsoft Publisher maketą?

Corel Ventura Publisher

• Kokią Corel Ventura Publisher versiją geriausia naudoti ruošiant darbus spaudai?

Įvairi informacija

• Kokie skyrybos ženklai vartojami lietuvių kalboje?
• Niekaip nepavyksta gauti tikslių spalvų monitoriaus ekrane. Gal galite kaip nors padėti?
• Kokį monitoriaus modelį patartumėte naudoti darbams, kurie reikalauja labai tikslių spalvų (angl. color critical works)?

CorelDraw Graphics Suite

Kokią CorelDraw Graphics Suite versiją geriausia naudoti ruošiant darbus spaudai?
Visiems, naudojantiems CorelDraw Graphics Suite 11 ir ankstesnes versijas, patarčiau atsinaujinti bent jau iki 12 versijos. Tai pirmoji versija, dirbanti visiškai korektiškai ir tenkinanti paruošimo spaudai reikalavimus. Nepamirškite būtinai atnaujinti programos išleistais SP (Service Pack).
Tačiau dabar rekomenduočiau naudoti CorelDraw Graphics Suite X3. Šioje versijoje buvo atliktas didelis technologinis žingsnis į priekį lyginant su ankstesnėmis versijomis. Po SP2 programa dirba korektiškai ir stabiliai, taip pat ir paruošimo spaudai darbuose bei spausdindama. Neseniai išleistas ir CorelDraw Graphics Suite X4 atnaujinimo paketas SP1, kuris išsprendė pagrindinius originalios versijos trūkumus, pati programa dirba stabiliai. Siūlyčiau įsigyti CorelDraw Graphic Suite X4, tačiau būtinai šalia palikti senesnę versiją.
Kokie CorelDraw Graphics Suite versijų build numeriai įdėjus visus programos atnaujinimus?
CorelDraw Graphics Suite 8 – 8.433; CorelDraw Graphics Suite 9 – 9.439;
CorelDraw Graphics Suite 10 – 10.427; CorelDraw Graphics Suite 11 – 11.633; CorelDraw Graphics Suite 12 – 12.0.0.536; CorelDraw Graphics Suite X3 – 13.0.0.739; CorelDraw Graphics Suite X4 – 14.0.0.701 (po SP2).
Kaip įkelti į naują darbą seną maketą taip, kad įkelti objektai atsidurtų lygiai tose pat vietose kaip ir senajame makete ir būtų išsaugoti senieji sluoksniai (layers)?
Tai visai paprasta. Tam reikia tiesiog įkelti (importuoti) seną maketą Import lange pažymėjus varnelę ties Maintain layers and pages. Kai įkeliamas maketas bus apdorotas ir pasirodys žymeklis, paspauskite tarpo (Spacebar) klavišą.
Ar yra nemokama programa CorelDraw *.cdr bylų peržiūrai?
Taip. Corel Corporation savo tinklalapyje nemokamai leidžia atsisiųsti CorelDraw Graphic Suite X4 bandomąją versiją (trial). Ji veikia apie vieną mėnesį, o paskui pati įeina į taip vadinamą demo būseną. Joje programa išsaugo visas savo funkcijas, tačiau neleidžia nei išsaugoti, nei kaip nors kitaip paimti darbo iš CorelDraw aplinkos. Tačiau galima atsidaryti bet kokią *.cdr bylą ir peržiūrėti ją. Kadangi programa pati dirba demo būsenoje, neturėtų iškilti jokių problemų su licencija ir autorinėmis teisėmis.
Ką daryti gavus iš užsakovo Microsoft Publisher maketą?
Iki šiol tai buvo gana kebli problema, nes nei vienas profesionalus maketuotojas ar dizaineris šios programos nenaudoja. Tačiau į CorelDraw Graphics Suite X4 paketą pirmą kartą buvo įtrauktas naujas MS Publisher maketų įkėlimo filtras. Tiesa, kartais jis veikia ne visai korektiškai (vis tik pirma filtro versija), tačiau iš esmės ši problema jau išspręsta.

Corel Ventura Publisher

Kokią Corel Ventura Publisher versiją geriausia naudoti ruošiant darbus spaudai?
Paskutinė Corel Corporation 2002 metų antroje pusėje išleista Corel Ventura Publisher versija yra 10. Ją ir rekomenduoju naudoti. Lyginant su ankstesnėmis versijomis, 10 versijoje labai sutvarkytas spausdinimas ir padidintas programos stabilumas. Nors Ventura Publisher 10 išleista prieš 5 metus, tačiau kai kurių joje realizuotų galimybių iki šiol neturi konkurentų programos. Ventura Publisher 10 iki šiol parduodama ir jai teikiamas techninis palaikymas, tačiau žinių apie planuojamą naujos versijos išleidimą kol kas nėra. Pagrindinis programos trūkumas – nedirbama su unikodiniais šriftais.

Įvairi informacija

Kokie skyrybos ženklai vartojami lietuvių kalboje?
„Privalomosios skyrybos taisyklėse“, patvirtintose Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2006 m. rugsėjo 28 d. nutarimu Nr. N-2 (103), nurodyta:
„2. Lietuvių kalboje vartojami skyrybos ženklai: taškas ( . ), kablelis ( , ), kabliataškis ( ; ), dvitaškis ( : ), brūkšnys ( – ), klaustukas ( ? ), šauktukas ( ! ), daugtaškis ( ... ), skliaustai: atidaromasis ( ( ), uždaromasis ( ) ); kabutės: atidaromosios ( „ ), uždaromosios ( “ ).“
Niekaip nepavyksta gauti tikslių spalvų monitoriaus ekrane. Gal galite kaip nors padėti?
Trumpai atsakyti į šį klausimą galima taip – reikia sukalibruoti monitorių taip, kad jis rodytų ekrane tikslias spalvas. Plačiau apie tai galima skaityti šiame straipsnyje.
Kokį LCD monitoriaus modelį patartumėte naudoti darbams, kurie reikalauja labai tikslių spalvų (angl. for color critical works)?
Rekomenduočiau rinktis NEC MultiSync®LCD**90 serijos monitorius. Tai gana geri kokybės/kainos požiūriu monitoriai, puikiai kalibruojami su X-Rite įranga ir programomis. Taip pat serijoje yra MultiSync®LCD**90 Photo Edition modeliai, kurie ateina jau su X-Rite kolorimetru monitorių kalibravimui ir programomis.